WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

Czy Polska powinna się jak najszerszej otworzyć na przyjęcie uchodźców?

 Wyniki  Archiwum 

AKTUALNOŚCI

Ponad 200 tysięcy podpisów Olechowskiego!

Kiedy okazało się, że na zebranie 100 tysięcy podpisów kandydaci na prezydenta mają zaledwie dwa tygodnie wielu powątpiewało, czy Andrzejowi Olechowskiemu uda się je zebrać, a w sztabach niektórych kandydatów już zaczęto świętować porażkę jednego z najpoważniejszych konkurentów.

Od początku nie miałem wątpliwości, że podpisy zbierzemy. Kiedy wraz z tysiącami członków SD i wolontariuszy rozpocząłem zbieranie podpisów miałem już pewność. Życzliwość, z jaką przyjmowali nas ludzie i to, jak chętnie podpisywali się pod listami poparcia dla Andrzeja Olechowskiego uświadomiło nam, jak wielu Polaków oczekuje od naszego kandydata udziału w wyborach i jak wielu go popiera.

Okazało się, że tych, którzy liczyli na wyeliminowanie z wyborczej walki Andrzeja Olechowskiego spotkał duży zawód. Stronnictwo Demokratyczne zebrało ponad 200 tysięcy podpisów, co jest bardzo solidnym fundamentem do prowadzenia dalszej kampanii wyborczej.

Dla mojej partii zebranie tak dużej liczby podpisów w tak krótkim czasie było prawdziwym wyzwaniem. Z satysfakcją stwierdzam, że SD temu wyzwaniu podołało i zdało prawdziwy egzamin dojrzałości zaledwie rok od powrotu do realnego życia politycznego.

Prawdziwa kampania zaczyna się dopiero teraz. Czeka nas ciężki bój i wiele jeszcze pracy. Nie możemy i nie będziemy zwalniać tempa. Tak duże poparcie, jakim już obdarzyli Andrzeja Olechowskiego Polacy to dobry znak, że w tych wyborach jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Paweł Piskorski Przewodniczący SD

powrót